kõik kategooriad

Avaleht>Uudised

Akadeemik Shan Yangi meeskond on teinud uue läbimurde neohesperidiini dihüdrokalkooni uurimisel

Aeg: 2023-09-28 Tabamused: 31

Elatustaseme paranemisega on meie toitumine oluliselt muutunud. Tasapisi domineerivad kõrge suhkru- ja rasvasisaldusega dieedid. Pikaajaline kõrge rasvasisaldusega dieet põhjustab üldkolesterooli (TC) ja triglütseriidide (TG) taseme tõusu ning glükolipiidide metabolismi häireid. Neohesperidin Dihydrochalcone (NHDC) on uus suure võimsusega tsitruselistest saadud magusaine, millel on ka tugev antioksüdant ja vabu radikaale eemaldav toime. Hiljuti tegi akadeemik Shan Yangi uurimisrühm uue läbimurde neohesperidiini dihüdrokalkooni (NHDC) uurimisel, et parandada rasvarikkast dieedist põhjustatud glükolipiidide metabolismi häireid, ning asjakohased tulemused on "Neohesperidiindihüdrokalkoon parandab kõrge rasvasisaldusega dieeti. Indutseeritud glükolipiidide metabolismi häire rottidel" Pealkiri avaldati põllumajandus- ja metsandusteaduse ning toiduteaduse valdkonna tippajakirjas Journal of Agricultural and Food Chemistry ning meie instituudi 2019. aasta doktorant sai töö esimeseks autoriks. , akadeemik Shan Yang ja dotsent Yang Guliang olid vastavad autorid ning Hunani ülikooli kõrgkooli Longpingi filiaal oli esimene üksus. Uurimist toetasid Hunan Kanglu biomeditsiinitehnoloogia innovatsiooni ja ettevõtluse meeskond ning Central Guidance Local Science and Technology Development Fund (2022ZYC044). 

Uuring viidi läbi, andes kõrge rasvasisaldusega dieedil olevatele rottidele eksperimentaalset sondi NHDC-le. Tulemused näitasid, et NHDC vähendas oluliselt FPG ja FPI taset ning NHDC reguleeris üles GLUT-4 ja IRS-1 valkude ekspressioonitasemeid. Põletikuvastase mehhanismi osas leiti uuringus, et TLR4 / MyD88 / NF-κB raja võtmevalkude ekspressioonitase oli pärast NHDC-ravi oluliselt alla reguleeritud. Energia metabolismi raja osas soodustas NHDC märkimisväärselt AMPK fosforüülimise taset maksa kudedes ja reguleeris SIRT1 ja PGC-1α ekspressiooni. Näidati, et NHDC leevendas kõrge rasvasisaldusega dieedist põhjustatud vere lipiidide metabolismi kõrvalekaldeid, soodustades keha energia metabolismi. Samal ajal leevendas NHDC-ravi kõrge rasvasisaldusega dieedist põhjustatud maksarasva degeneratsiooni, parandas niudesoole patoloogilist kahjustust, suurendas SCFA taset ja suurendas soolestiku tihedust.

Soolestiku mikrobiota sekveneerimise ja korrelatsioonianalüüsi abil leiti, et NHDC aktiivsus rasvarikkast dieedist põhjustatud ebanormaalse glükoosi ja lipiidide metabolismi vähendamisel oli seotud soolebakterite koostise reguleerimise, põletikutasemete alareguleerimisega ja SCFA sünteesi soodustamisega. .

Selles uuringus uuriti NHDC mõju kõrge rasvasisaldusega dieedist põhjustatud vere lipiidide metabolismi kõrvalekalletele ja selle võimalikule mehhanismile. See annab uue idee NHDC suhkruasendajate arendamiseks ja kasutamiseks.

pilt-1

Joonis 1 NHDC-ravi pärssis kõrge rasvasisaldusega dieedist põhjustatud rasvumist rottidel 


defineerimata

Joonis 2 NHDC mõju maksapatoloogiale ja vere lipiidide tasemele kõrge rasvasisaldusega rottidel 

Kuumad kategooriad